ДЛЯ ЧОГО СТУДЕНТАМ ПРОФСПІЛКА?
Студенти недарма вважаються однією з найнезахищеніших верств суспільства, – у більшості з них ще нема власного житла, постійної роботи, і при цьому потрібно здобувати таку важливу для більшості роботодавців вищу освіту. Проте є організація, що нібито покликана захищати інтереси студентства – профспілка. Є така організація – профспілка студентів – й у ЧНУ ім.Ю.Федьковича.Цьогоріч вона відзначає сорокаріччя своєї діяльності. У її статуті зазначено мету – захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів. Але не всі студенти погоджуються з тим, що мета виконується.
Студентка філологічного факультету Юлія Д. каже, що за чотири роки навчання в університеті жодного разу не відчула захисту чи підтримки студпрофкому. "Роботу за спеціальністю з їхньою допомогою знайти практично неможливо, – каже дівчина. – Пропонують хіба що невеликий підзаробіток, та й з тим виникають певні проблеми, бо заважає навчанню". "Профком лише те й робить, що інформує про усілякі конкурси та змагання, – скаржиться студент Юрій Мотрук. – А реальні проблеми коли вирішувати будуть?"
Однією з найбільших проблем у взаємодії з представниками профспілки й студентів є навіть не робота, а проживання в гуртожитку. Старшокурсники та випускники кажуть, що раніше так багато проблем чомусь не виникало. "Коли я навчався в університеті, профспілка набагато активніше втручалась у життя студентів, – каже чернівчанин Володимир Возний, який закінчив навчання кілька років тому. – Ми, наприклад, знали, на що тратять наші членські внески, проводили збори, де голова профкому звітував, скільки і на що витратили. А тепер мої друзі, які навчаються в університеті, скаржаться, що не знають, для чого від їхньої стипендії відраховуються гроші в студпрофком".
Уже давно витає в повітрі питання благоустрою гуртожитків, зокрема, проблема з кухнями. На засідання студради вже не раз виносили клопотання щодо того, аби не зачиняти кухні на ніч. Проте проблема так і не зрушила з місця. Студенти спробували звернутись до студпрофкому, на що отримали відповідь від його голови Віталія Кіндзерського: "Питання про зміну Правил внутрішнього розпорядку – в компетенції ректорату. Але гадаю, що окремі студенти спочатку повинні навчитися прибирати за собою, а згодом їм можна і кухню на ніч довірити. Просто сьогодні заходив у гуртожиток і під враженням дотепер". Що залишається робити хворим студентам, які після 23:00 навіть гарячого чаю не можуть випити – невідомо. Так само невідомо, чому представники профспілки не проконтролюють питання облаштування місць для куріння в гуртожитках, користування електрочайниками, обходять також проблеми громадського порядку в гуртожитках, хоча на сторінці студпрофкому в соцмережі постійно проводяться опитування щодо благоустрою гуртожитків.
Щоб дізнатись, на що все-таки витрачають членські внески керівники профспілки, ми вирішили звернутись одразу за двома телефонами "гарячої лінії". Проте у профспілці, мабуть, вирішували якісь важливіші питання, бо впродовж тижня нам так і не відповіли.
Діонісія КЕРНИЧНА, "ДОБА"